Menu
Obec Plevník-Drienové
obecPlevník-Drienové

Novoročný príhovor starostu obce

Novoročný príhovor starostu obce

Dnes na liste v kalendári prvý deň je v januári, preto verný starým zvykom pripájam sa k vinšovníkom a prajem Vám v novom roku úspech v každom žitia toku, všetko čo si srdce želá - zdravia, šťastia, lásky veľa - to Vám starosta želá.

Dobrý deň vážení spoluobčania, priatelia

dovoľte mi, prihovoriť sa vám pri tejto slávnostnej príležitosti prvého dňa nového roka 2023, ktorý je zároveň aj dňom, kedy si pripomíname už okrúhle 30.výročie vzniku našej Slovenskej republiky. Spoločne s vami verím, že tento rok, ktorý sa práve dnes začal, bude lepší ako ten predchádzajúci a bude rokom splnených plánov a predsavzatí, tak v súkromnom ako i v pracovnom živote. Prežili sme najkrajšie sviatky v roku, počas ktorých sme si oddýchli od každodenných starostí, venovali sa viac sebe a svojej rodine a mali sme k sebe bližšie a správali sa  akosi lepšie. Vyskúšajme si čaro Vianoc a ich hodnoty preniesť aj do ostatných dní tohto roka. 

Rok 2022 nebol jednoduchý. Situáciu vo svete zhoršil vojnový konflikt na Ukrajine, čo malo za následok zhoršenie vzťahov medzi jednotlivými štátmi ako aj medzi ľuďmi. Dôsledky vojnového konfliktu pociťujeme v našom každodennom živote a to zdražovaním cien energií, pohonných hmôt, potravín a asi každého tovaru alebo služby. Určite nás aj tento rok čakajú rôzne problémy, starosti a trápenia, ale aj dni plné radosti, šťastia a dobrej nálady, ktorých verím, že bude väčšina. Dôležité je ale to, aby sme boli zdraví, vedeli si navzájom pomáhať, správať sa k sebe ohľaduplne, rešpektovať iný názor, nesúdiť druhých a vzájomne si odpúšťať. Veď čo je krajšie ako úsmev na tvárach našich najbližších, vzájomná pomoc a dobre fungujúci život v každej rodine a tým pádom aj v celej dedine. Ako každý chceme, aby bola zdravá, súdržná a dobrá naša rodina, tak aj ja chcem, aby taká bola aj naša dedina.

Nechcem tu hodnotiť výsledky našej práce, na to ste tu vy občania našej obce. Verte však, že svojou doterajšou činnosťou sme sa snažili riešiť všetky oblasti života našej obce, ktoré sú v našich kompetenciách a rozumne investovať takmer do všetkých objektov a priestranstiev vo vlastníctve obce. Nie všetko sa dá však zrealizovať za jeden, dva roky, nakoľko všetko má svoje pravidlá a postupy a v neposlednom rade všetko závisí od finančných možností obce. Za predchádzajúce roky som sa toho veľa naučil, vybudoval dobré vzťahy a získal potrebné skúsenosti, ktoré chcem využiť pri realizácii projektov a plánov v prospech rozvoja našej obce aj v ďalšom období, preto vám chcem poďakovať za dôveru, ktorú ste mi prejavili v októbrových komunálnych voľbách

Aj v tomto roku na nás čakajú nové výzvy, preto verím, že ako obec zvládneme situáciu s niekoľkonásobným zvýšením cien energií a popri tom nám zostanú financie aj na ďalší rozvoj obce. Tento rok by sme z tých významnejších aktivít v našej obci chceli zrealizovať hlavne:

  • prestavbu a prístavbu Jurišovho domu v centre obce na obecný úrad,
  • následne otvoriť ďalšiu triedu MŠ,
  • vybudovať obecnú kompostáreň,
  • a dokončiť zmenu územného plánu obce.

Uvedomujem si, že za každým sľubom je veľa práce, povinností a samozrejme aj finančných prostriedkov. Sme tu ale na to, aby sme sa o to pokúsili a skvalitnili si tak prostredie, v ktorom žijeme. Všetky pozitívne veci vplývajú na rozvoj obce, naša obec sa stala vyhľadávanou v oblasti výstavby nových a kúpy starších rodinných domov a tento pozitívny trend má vplyv aj na počet obyvateľov obce, ktorý sa každým rokom zvyšuje.  Uvedomujem si však, že nie sú len príjemné a pozitívne veci, ale napríklad aj v našej obci sa množia sťažnosti, zhoršujú sa susedské vzťahy, vznikajú nové spory, máme zničené cesty, nemáme vybudovanú kanalizáciu, ani telocvičňu pre ZŠ a tiež nám chýba vodovod na Doline.

Čo sa týka štatistiky naša obec má k dnešnému dňu 1685 obyvateľov a  z ostatných štatistík uvediem že v našej obci sa v roku 2022 :

  • narodilo 23 detí, z toho 12 dievčat a 11 chlapcov,
  • zomrelo 23 občanov, z toho 10 žien a 13 mužov,
  • prihlásilo sa na trvalý pobyt 56 občanov,
  • a odhlásilo sa z trvalého pobytu 22 občanov.

Kultúrny, športový a spoločenský život sa po covidovom období v našej obci opäť naplno rozbehol o čom svedčia akcie konané v našej obci, ktorých býva neúrekom, a z ktorých si môže každý občan vybrať. Ako starosta obce by som sa chcel zo srdca poďakovať poslancom obecného zastupiteľstva, zamestnancom obecného úradu, MŠ, ZŠ, všetkým obetavým občanom, podnikateľom a záujmovým združeniam a zložkám pôsobiacich v obci, ktorí  doteraz pomohli a pomáhajú obci a prispeli akýmkoľvek spôsobom k jej rozvoju. Tiež úprimne ďakujem všetkým, ktorí zviditeľňujú a úspešne reprezentujú našu obec nielen doma, ale aj v zahraničí.

Spoločne s obecným zastupiteľstvom sa budem usilovať o to, aby naše správanie a rozhodnutia boli správne, zodpovedné, spravodlivé, v súlade s Ústavou a zákonmi Slovenskej republiky. Myslím si, že my, občania našej obce, sa nemusíme hanbiť za to, že žijeme v tejto obci. Veď naša obec má výbornú polohu, nádhernú prírodu, svoju históriu a kultúru, vybudovanú infraštruktúru, koná sa tu množstvo podujatí a v neposlednom rade tu žijú dobrí a šikovní ľudia.

Vážení spoluobčania, priatelia,

veľa vecí v živote je dôležitých, ale najviac zo všetkého je potrebné zdravie, preto na záver môjho novoročného príhovoru, by som vám chcel v mene svojom ako i v mene poslancov obecného zastupiteľstva a zamestnancov obecného úradu do nového roku ešte raz zaželať hlavne pevné zdravie, Božské požehnanie, šťastie, lásku, pokoj, porozumenie a veľa osobných a pracovných úspechov. 

Dátum vloženia: 2. 1. 2023 19:39
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 1. 2023 19:41
Autor: admin prevod

Aktuality

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7
1
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21
1
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Počasie

dnes, utorok 26. 9. 2023
jasná obloha 26 °C 13 °C
streda 27. 9. jasná obloha 26/13 °C
štvrtok 28. 9. jasná obloha 25/12 °C
piatok 29. 9. jasná obloha 24/12 °C

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

hore