Oznamy obecného úradu

Uverejnené: 13. marec 2020
  • Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru  v Považskej Bystrici  v súlade  s § 4 písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov vyhlasuje čas výšeného nebezpečenstva vzniku požiarov od 3.4.2020 do odvolania. Celé vyhlásenie si môžete pozrieť TU.
  • Lekáreň u Broja informuje, že aj v tejto výnimočnej situácii ponúka možnosť využiť službu donášky liekov a zdravotných pomôcok až domov. Lekáreň u Broja na základe Vášho elektronického receptu pripraví lieky a pomôcky a dovezie ich ku Vám domov. Môžete si takto telefonicky alebo emailom objednať priamo v lekárni aj voľnopredajný sortiment (teda lieky, na ktoré nie je potrebný recept od doktora).Lekáreň u Broja k nám a do okolitých obcí vozí lieky a zdravotnícke pomôcky každý štvrtok. Služba je bezplatná.Viac informácii nájdete na obecnom úrade alebo priamo v Lekárni u Broja v Považskej Bystrici na tel.č. 0919299489, 0918797351.

  • Ústredný krízový štáb SR a Úrad verejného zdravotníctva SR dôrazne vyzývajú seniorov, respektíve osoby nad 65 rokov, aby obmedzili mobilitu na nevyhnutnú mieru, a to za účelom nákupu, respektíve návštevy zdravotníckeho zariadenia. Seniori patria z pohľadu šírenia ochorenia a možného vzniku vážnych zdravotných komplikácií medzi rizikovú skupinu obyvateľstva. Štát seniorov rovnako vyzýva, aby na nevyhnutnú mieru obmedzili prepravu hromadnou dopravou – za účelom ochrany ich zdravia, s cieľom eliminácie rizika šírenia ochorenia.Platnosť jednotlivých opatrení bude na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR priebežne aktualizovaná, respektíve bližšie špecifikovaná.

  • Oznam riaditeľky MŠ. Vzhľadom na súčasnú situáciu som sa rozhodla, že naša MŠ Janka Hraška bude reflektovať na požiadavky, záujmy a potreby našich detí aj rodičov. Ponúkame Vám aktivity pre deti, rodičov s deťmi, piesne, ktoré si môžete spievať doma s deťmi, pracovné listy na prácu predškolákov a iné. Tieto materiály sú zverejnené na webovej stránke MŠ : www.ms.plevnik-drienove.sk v časti „Aktivity“. Verím, že všetci spoločne zvládneme túto neľahkú situáciu, budeme ohľaduplní a solidárni voči ostatným a že sa v zdraví všetci stretneme, keď to bude možné. Opatrujte sa!    S úctou Adriana Živná, riaditeľka MŠ.
  • Obecný úrad oznamuje, že ponúka doma robené textilné rúška pre občanom, ktorí ich ešte nemajú. Svoj záujem o rúška nahláste telefonicky (042/4382180, 0903791689) alebo elektronicky (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) na obecný úrad a my vám rúško dovezieme domov. Úprimne ďakujeme ochotným, ženám, ktoré tieto rúška pre nás ušili. Zároveň tiež ďakujeme všetkým občanom našej obce, ktorí sa správajú zodpovedne a používajú ochranu tváre čím spoločne znižujeme možnosti ochorenia na koronavírus COVID-19.
  • Obecný úrad ponúka možnosť zabezpečenia nákupu potravín a iného tovaru v obchodných prevádzkach v našej obci občanom nad 60 rokov a bezvládnym občanom z dôvodu preventívnych opatrení pred ochorením COVID-19. Stačí kontaktovať pracovníčky obecného úradu na telefónnom čísle 042/4382180 alebo elektronicky na mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a nahlásiť zoznam potrebného nákupu. Po vykonaní nákupu Vám bude tovar dovezený a odovzdaný spolu s bločkom za nákup.

  • Slovenská pošta oznamuje občanom, že od 15.3.2020 prijala prísnejšie opatrenia a žiada ich dodržiavať. Žiadajú hlavne minimalizovať počet zákazníkov na pošte (radšej počkať vonku), do priestoru pošty vchádzať len s ochranným rúškom, príp.inou ochranou tváre, nosiť hygienické rukavice a priniesť si vlastné pero, zákazníkom v karanténe nebude pošta vyplácať sociálne dávky, ale musia počkať na skončenie karantény. Zároveň oznamujú, že doručovanie doporučených zásielok , úradných zásielok, poistených listov je zastavené. Doručenie týchto zásielok budú pracovníčky pošty oznamovať vhodením oznámenia do domových schránok. Ku všetkým oznámeným zásielkám sa automaticky predlžuje úložná doba o 14 dní. Uvedené opatrenia platia do odvolania. 

  • Obecný úrad oznamuje občanom, že od pondelka do odvolania sa upravujú úradného hodiny obecného úradu nasledovne : Úradné hodiny budú v pondelok od 8,00 do 16,00 hod a v stredu od 8,00 do 16,30 hod. V ostatné dni bude obecný úrad zatvorený. Žiadame občanov aby obecný úrad navštevovali len v nutných prípadoch, prípadne môžete pracovníkov obecného úradu kontaktovať poštou, telefonicky (042/4382180, 0903791689) alebo elektronicky (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.). Ďakujeme za pochopenie.