Menu
Obec Plevník-Drienové
obecPlevník-Drienové

Novoročný príhovor starostu obce

Novoročný príhovor starostu obce 3

Vinšujem vám Nový rok, aby ste mali šťastný krok,
doma lásku, svornosť a všetkého hojnosť.
V novom roku nech Vám zdravie dobre slúži
a nech máte to, po čom Vaše srdce túži.
Prajem všetko, čo radosť vzbudí, prajem lásku,
lebo spája ľudí, prajem priateľov, čo dokážu žiť,
prajem milovať a milovan

 

Dobrý deň vážení spoluobčania, priatelia

dovoľte mi, prihovoriť sa vám pri tejto slávnostnej príležitosti prvého dňa nového roka 2024, ktorý je zároveň aj dňom, kedy si pripomíname už 31.výročie vzniku našej Slovenskej republiky. Všetci z nás sme zas o ďalší rok starší, múdrejší a bohatší o nové skúsenosti a zážitky. Spoločne s vami verím, že tento rok, ktorý sa práve dnes začal, bude lepší ako ten predchádzajúci a bude rokom splnených plánov a predsavzatí, tak v súkromnom ako i v pracovnom živote. Prežili sme najkrajšie sviatky v roku, počas ktorých sme si oddýchli od každodenných starostí, venovali sa viac sebe a svojej rodine a mali sme k sebe bližšie a správali sa  akosi lepšie. Vyskúšajme si čaro Vianoc a ich hodnoty preniesť aj do ostatných dní tohto roka. 

                       

Rok 2023 nebol jednoduchý. Situácia vo svete je stále ovplyvnená vojnovým konfliktom na Ukrajine a jeho dôsledky pociťujeme aj v našom každodennom živote a to či už zdražovaním cien energií, pohonných hmôt, potravín tovarov alebo služieb. Veríme, že konflikt bude ukončený mierovou cestou, a že situácia vo svete a aj na Slovensku sa ukľudní. Aj tento rok nás určite čakajú rôzne problémy, starosti a trápenia, ale aj dni plné radosti, šťastia a dobrej nálady, ktorých verím, že bude väčšina. Dôležité je ale to, aby sme boli zdraví, vedeli si navzájom pomáhať, správať sa k sebe ohľaduplne, rešpektovať iný názor, nesúdiť druhých a vzájomne si odpúšťať. Veď čo je krajšie ako úsmev na tvárach našich najbližších, vzájomná pomoc a dobre fungujúci život v každej rodine a tým pádom aj v celej dedine. Ako každý chceme, aby bola zdravá, súdržná a dobrá naša rodina, tak aj ja chcem, aby taká bola aj naša dedina.

 

Nechcem tu hodnotiť výsledky našej práce, na to ste tu vy občania našej obce. Verte však, že svojou doterajšou činnosťou sme sa snažili riešiť všetky oblasti života našej obce, ktoré sú v našich kompetenciách a rozumne investovať takmer do všetkých objektov a priestranstiev vo vlastníctve obce. Finančná situácia miest a obci nie je dobrá, štát obciam dal na plecia ďalšie povinnosti avšak bez finančného krytia a obci sa tiež výrazne zvýšili náklady na energie. Tieto okolnosti nám sťažili prípravu rozpočtu na rok 2024 a aby sme nemuseli znižovať občiansky štandard v našej obci alebo príspevky na činnosť zložiek fungujúcich v obci pristúpili sme schváleniu nových VZN o miestnych daniach a o poplatkoch za odpad, platných od dnešného dňa. Aj v tomto roku na nás čakajú nové výzvy, preto verím, že ich ako obec zvládneme. V tomto roku bude medzi priority úradu patriť hlavne výstavba nového obecného úradu a následne otvorenie ďalšej triedy MŠ. Uvedomujem si však, že za každým sľubom je veľa práce, povinností a samozrejme aj finančných prostriedkov. Sme tu ale na to, aby sme sa o to pokúsili a skvalitnili si tak prostredie, v ktorom žijeme. Všetky pozitívne veci vplývajú na rozvoj obce, naša obec sa stala vyhľadávanou v oblasti výstavby nových a kúpy starších rodinných domov a tento pozitívny trend má vplyv aj na počet obyvateľov obce, ktorý sa každým rokom zvyšuje.

 Čo sa týka štatistiky naša obec má k dnešnému dňu 1709 obyvateľov a  z ostatných štatistík uvediem že v našej obci sa v roku 2023 :

  • narodilo 17 detí, z toho 10 dievčat a 7 chlapcov,
  • zomrelo 15 občanov, z toho 7 žien a 8 mužov,
  • prihlásilo sa na trvalý pobyt 47 občanov,
  • a odhlásilo sa z trvalého pobytu 25 občanov.

 

Ako starosta obce by som sa chcel zo srdca poďakovať poslancom obecného zastupiteľstva, zamestnancom obecného úradu, MŠ, ZŠ, všetkým obetavým občanom, podnikateľom a záujmovým združeniam a zložkám pôsobiacim v obci, ktorí  doteraz pomohli a pomáhajú obci a prispeli akýmkoľvek spôsobom k jej rozvoju. V obci sa tiež konalo niekoľko významných kultúrno-spoločenských a športových akcii, preto tiež úprimne ďakujem všetkým, ktorí zviditeľňujú a reprezentujú našu obec nielen doma, ale aj v zahraničí. Myslím si, že my, občania našej obce, sa nemusíme hanbiť za to, že žijeme v tejto obci. Veď naša obec má výbornú polohu, nádhernú prírodu, svoju históriu a kultúru, vybudovanú infraštruktúru, koná sa tu množstvo podujatí a v neposlednom rade tu žijú dobrí a šikovní ľudia. Spoločne s obecným zastupiteľstvom sa budem usilovať o to, aby naše správanie a rozhodnutia boli správne, zodpovedné, spravodlivé, v súlade s Ústavou a zákonmi Slovenskej republiky.

 

Vážení spoluobčania, priatelia,

veľa vecí v živote je dôležitých, ale najviac zo všetkého je potrebné zdravie, preto na záver môjho novoročného príhovoru, by som vám chcel v mene svojom ako i v mene poslancov obecného zastupiteľstva a zamestnancov obecného úradu do nového roku ešte raz zaželať hlavne pevné zdravie, Božské požehnanie, šťastie, lásku, pokoj, porozumenie a veľa osobných a pracovných úspechov. 

 

Miroslav Kremeň

starosta obce

 

                                                                                                                                                           

Dátum vloženia: 3. 1. 2024 11:43
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 1. 2024 12:30
Autor: Správca Webu

Aktuality

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8
1
9 10 11
1
12 13 14 15
2
16 17 18
19 20 21 22
1
23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Počasie

dnes, štvrtok 22. 2. 2024
slabý dážď 9 °C 3 °C
piatok 23. 2. mierny dážď 7/6 °C
sobota 24. 2. mierny dážď 8/5 °C
nedeľa 25. 2. zamračené 9/4 °C

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

hore