Oznamujeme Vám, že od utorka 9.10.2018 bude v našej obci prebiehať rekonštrukcia mosta na štátnej ceste III.triedy č.1960 smerom na Dolinu (pod pálenicou), preto z tohto dôvodu bude obmedzená cestná doprava nasledovne :

  • v smere od kostola na Dolinu, okolo cintorína bude cesta úplne uzatvorená a neprejazdná, vznikne dočasná slepá ulica len pre občanov bývajúcich v tejto lokalite a návštevníkov cintorína
  • dočasná obchádzka pre osobné autá, autobusy a dopravnú obsluhu bude viesť po Drienovskej ulici (okolo ihriska) - povolenie a plán obchádzky si môžete pozrieť TU.
  • autobusová zastávka pre autobusy smerom na Dolinu, ktorá je kostole bude premiestnená na zastávku pri parku

Za porozumenie ďakujeme a zároveň žiadame o trpezlivosť a dodržiavanie umiestneného dopravného značenia.

Dňa 6.9.2018 sa v našej obci uskutočnil 5.ročník Olympiády seniorov, na ktorej sa zúčastnilo 25 družstiev z okresu Považská Bystrica. Hlavným organizátorom tohto krásneho podujatia bol Okresný úrad v Považskej Bystrica a spoluorganizátorom bola aj naša obec, ktorá na súťaž postavila tiž svoje družstvo a jednotlivý členovia svojími kvalitními výkonmi prispeli k tomu, že naša obec sa stala celkovým víťazom olympiády a získala nádherný pohár od predsedu Okresného úradu v Považskej Bystrici.

Viac informácii o tomto podujatí sa dozviete aj z nasledovnej tlačovej správy TSK :

https://www.tsk.sk/slovensky/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2018/dusevnu-i-fyzicku-kondiciu-seniorom-z-okresu-povazska-bystrica-mozu-zavidiet-aj-mladsie-rocniky.-dokazom-bol-v-poradi-5.-rocnik-olympiady-seniorov.html?page_id=548087 

Zostrih z olympiády si múžete pozrieť kliknutím na tento odkaz : https://www.youtube.com/watch?v=dENqT68UVDA&feature=youtu.be

Obecný úrad v časti "Tlačivá a dokumenty - obecné dokumenty" zverejňuje návrh VZN č.1/2018 o organizácii miestneho referenda.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018. Voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky na svojej webovej stránke zverejňuje informácie pre voličov i kandidátov vo Voľbách do orgánov samosprávy obcí 2018. Informácie a dokumenty k Voľbám do orgánov samosprávy obcí 2018 nájdete na priloženom linku: https://www.minv.sk/?volby-oso2018 

Oznámenie o určení počtu poslancov a utvorení volebného obvodu si môžete pozrieť TU.

Oznámenie o vymenovaní zapisovateľky Miestnej volebnej komisie si môžete pozrieť TU.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov na starostu obce si môžete pozrieť TU.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov na poslancov OZ si môžete pozrieť TU.

separovany zberV našej obci bude prebiehať mesačný vrecový zber a odvoz zložiek separovaného odpadu v nasledovných termínoch :

19.09.2018 (streda), 

11.10.2018 (štvrtok), 

15.11.2018 (štvrtok), 

03.12. 2018 (pondelok).