100.výročie narodenia Dominika Tatarku PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 12 Marec 2013 04:42

DOMINIK TATARKA

* 14. marec 1913, Plevník-Drienové

† 10. máj 1989, Bratislava


Dňa 14.marca si pripomíname 100.výročie narodenia spisovateľa a nášho rodáka Dominika Tatarku. Pri tejto príležitosti sa v obci konajú nasledovné akcie :


Spomienková slávnosť

Základná škola Dominika Tatarku pozýva občanov a verejnosť na spomienkovú slávnosť pri príležitosti 100. výročia narodenia spisovateľa Dominika Tatarku, ktorá sa uskutoční dňa 14. marca 2013 o 10.hodine v parku pri buste spisovateľa.

Program slávnosti :
1. Príhovor
2. Položenie kytice
3. Kultúrny program

 

Inaugurácia poštovej známky

Miestny odbor Matice Slovenskej v Plevníku-Drienovom, Obec Plevník-Drienové, ZŠ Dominika Tatarku a Slovenská pošta pozývajú občanov na inauguráciu príležitostnej poštovej známky z emisie radu Osobnosti, ktorá sa uskutoční dňa 14.marca o 14.hodine v kultúrnom dome.


11.ročník celoslovenskej literárnej súťaže "O cenu Dominika Tatarku"

Pri príležitosti 100. výročia narodenia spisovateľa Dominika Tatarku vyhlásila Základná škola Dominika Tatarku v spolupráci s obcou Plevník-Drienové a spoluusporiadateľmi 11. ročník celoslovenskej literárnej súťaže O cenu Dominika Tatarku“. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční v máji pri príležitosti výročia úmrtia spisovateľa.

 

Počas osláv 100.výročia narodenia Dominika Tatarku sprístupní ZŠ pamätnú izbu pre všetkých návštevníkov so sprievodným slovom o živote a diele Dominika Tatarku.

Viac informácii o živote a diele Dominika Tatarku nájdete aj na webovej stránke ZŠ (www.zs.plevnik.sk), ktorá nesie meno po našom rodákovi, ktorého 100.výročie narodenia si tento rok pripomíname.