Dnes: Blahoslav Zajtra: Beňadik

Voľby prezidenta SR 2018 - informácie

Uverejnené: 01. február 2019

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 8/2019 Z. z. vyhlásil voľby prezidenta Slovenskej republiky a určil deň ich konania na sobotu 16. marca 2019 voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h. Ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov,určil deň konania druhého kola volieb na sobotu 30. marca 2019 a voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h.

Informácie pre voliča sú dostupné kliknutím na nasledovný odkaz : http://www.minv.sk/?prezident-info1

Elektronická adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Lehota na doručenie oznámenia je do 11.2.2019.

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v deň konania volieb nebude môcť voliť v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu. Osobne, alebo v listinnej forme na adrese : Obec Plevník-Drienové, 018 26 Plevník-Drienové 255, alebo elektronicky na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Zoznam kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky je zverejnený TU.